Ambasador Ukrainy odwiedził nasze placówki

Wczoraj Ambasador Ukrainy, Pan Wasyl Zwarycz odwiedził nasze placówki – Dom Polsko-Ukraiński oraz biuro Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie – W takim miejscu czuć dobroć, miłość i wspólnotę. Cieszę się, że taki dom istnieje w Kielcach i stanowi dobry przykład dla całe Europy. Widać tu braterstwo, solidarność i przyjaźń. Jeden naród pomaga innemu, który jest w potrzebie. To odbywa się na zasadach współpracy. Ukraińcy chcą realizować wspólne projekty ze swoimi polskimi przyjaciółmi. Wszystko jest oparte na wartościach ludzkich i chrześcijańskich – tłumaczył ambasador.

Przypomnijmy, że Dom Polsko-Ukraiński to miejsce integracji Polaków i Ukraińców, które funkcjonuje od listopada 2022 roku.

– Chcieliśmy pokazać środowisko tworzone oddolnie – społeczność Klubu Seniora, Centrum Integracji Społecznej i uchodźców ukraińskich. Cieszylibyśmy się, gdybyśmy stali się inspiracją dla innych osób. Dom żyje każdego dnia. Mamy sporo zajęć dla dzieci i młodzieży – powiedział ks. dr Andrzej Drapała, prezes Stowarzyszenia, który otrzymał specjalne podziękowania od ambasadora.

Zapraszamy do zapoznania się również z relacjami radia eM oraz Echa Dnia.


Skip to content